Maartje Klaassen

Marvin bracht de rust in Maartje's leven terug

Via Kracht maakte Maartje de overstap naar Jansen Infra. Daar werkt ze nu als werkvoorbereider met een passie voor technisch tekenen. In haar functie vertaalt ze plannen naar uitvoerbare ontwerpen voor buiten, van parkeerterreinen tot complete infrastructuurprojecten. Met haar oog voor detail en technisch inzicht zorgt ze ervoor dat projecten niet alleen goed doordacht zijn, maar buiten ook écht werken.

Op haar plek in de techniek
Van ontwerp naar uitvoering
3D-tekenen en technische verdieping
Een fijne werkomgeving
De samenwerking met Kracht
Vooruitkijken met vertrouwen

Op haar plek in de techniek

Techniek liep als een rode draad door Maartjes carrière, al was dat niet per se de route die ze van tevoren had uitgestippeld. Ze begon in een commerciële rol, maar ontdekte al snel dat ze haar energie haalde uit het technische en analytische werk.
 
 “Het geeft me voldoening om te begrijpen hoe iets in elkaar zit,” vertelt ze. “Om van een idee of een schets iets tastbaars te maken. Dat ligt me gewoon.”
 
 Die nieuwsgierigheid bracht haar naar engineering, waar ze zich specialiseerde in AutoCAD. De combinatie van precisie, overzicht en creativiteit bleek haar op het lijf geschreven.

Van ontwerp naar uitvoering

Bij Jansen Infra houdt Maartje zich als werkvoorbereider vooral bezig met het technisch uitwerken van ontwerpen. Ze vertaalt schetsen en concepten naar tekeningen die direct uitvoerbaar zijn voor de collega’s buiten.
 
“Ik teken bijvoorbeeld reconstructies van terreinen, parkeerplaatsen of de buitenruimte bij gebouwen, én complete riooltracés,” legt ze uit. “Daarnaast zorg ik ook voor de revisies: het verwerken van wat er buiten daadwerkelijk is aangelegd tot een nauwkeurige eindtekening. Uiteindelijk is het de bedoeling dat de collega’s buiten precies weten wat ze moeten doen. Dat vraagt om duidelijke, realistische tekeningen, daar ligt mijn kracht.”
 
Naast het tekenwerk houdt ze zich bezig met de voorbereiding: hoeveelheden berekenen, prijzen opvragen en zorgen dat alle documentatie klopt. “Ik vind het mooi om het hele proces te zien, van eerste ontwerp tot oplevering. Dat maakt het werk afwisselend en compleet.”

3D-tekenen en technische verdieping

De techniek binnen Jansen Infra ontwikkelt zich snel, en Maartje groeit daarin mee. Ze werkt steeds vaker aan 3D-tekeningen en kraanmodellen die in de uitvoering worden gebruikt.
 
“De machinist ziet in zijn cabine wat ik heb ontworpen,” vertelt ze. “Zo kan hij precies zien hoe diep er gegraven moet worden en met welke helling. Dat maakt het werk buiten veel nauwkeuriger.”
 
 Het geeft haar energie om nieuwe technieken te leren. “Jansen Infra biedt ruimte om verder te ontwikkelen. Dat motiveert me en het zorgt ervoor dat mijn dag elke keer weer een stukje uitdagender maakt. 

Een fijne werkomgeving

Wat Maartje het meest waardeert aan haar werk bij Jansen Infra, is de sfeer binnen het team. “De mentaliteit is nuchter en collegiaal,” vertelt ze. “Er wordt hard gewerkt, maar ook veel gelachen. En ja, er worden genoeg flauwe grapjes gemaakt, maar dat hoort erbij, dat vind ik juist leuk. 
 
Hoewel ze in een overwegend mannelijke omgeving werkt, voelt ze zich volledig op haar plek. “Ik krijg hier de ruimte om mezelf te laten zien, te leren en te groeien. En dat kan alleen in een team waar je je op je gemak voelt.”

De samenwerking met Kracht

De stap naar Jansen Infra kwam tot stand via Kracht. Het contact met Marvin was voor Maartje doorslaggevend.
 
“Marvin bracht rust en overzicht in een voor mij hele hectische periode,” vertelt ze. “Hij begreep wat ik nodig had en dacht echt met me mee. Daardoor voelde het traject niet als zomaar een sollicitatieproces, maar als een stap in de juiste richting.”
 
Nog steeds kijkt ze met een goed gevoel terug op de samenwerking. “Het is fijn om te weten dat iemand op de achtergrond met je meedenkt. Dat maakt het verschil.”

Vooruitkijken met vertrouwen

Maartje kijkt positief naar de toekomst binnen Jansen Infra. Ze wil zich verder verdiepen in 3D-tekenen en haar rol als werkvoorbereider verder uitbreiden.
 
“Het mooiste vind ik om te zien wat er met mijn tekeningen gebeurt,” zegt ze. “Als ik langs een afgerond project rijd en weet: dát heb ik mee vormgegeven, dan ben ik trots. Dat is precies waarom ik dit werk doe.”